Åbningsdage 2020

Januar – April: lørdage 11.00 – 16.00          Maj – Juli: onsdage 18.00 – 21.00          August: onsdage 17.00 – 20.00          September: lørdage 11.00 – 16.00

Konkurrence skydninger AAFK – 2020

Søndag    23.02 Kl 09-18    Skeet OBS

Søndag    15.03 Kl 09-18    DFF, Landsmesterskab i Skeet og Trap 

Lørdag     23.05 Kl 09-18    OBS, Nordisk Trap konkurrence 

Fredag     19.06 Kl 12-18    Århus Grand Prix – træning 

Lørdag     20.06 Kl 09-18    Århus Grand Prix & Nordisk Trap konkurrence 

Søndag    21.06 Kl 09-18    Århus Grand Prix & Nordisk Trap konkurrence

Fredag     28.08 Kl 12-18    Nordisk Trap, Hold DM – Træning

Lørdag     29.08 Kl 09-18    Nordisk Trap, Hold DM 

Søndag    30.08 Kl 09-18    Nordisk Trap, Hold DM

Søndag    13.09 Kl 09-18    Old boys konkurrence, Skeet

Søndag    27.09 Kl 09-18    Klubmesterskab

OBS og Rangliste skydninger 2020

Aarhus OBS lørdag d. 23. februar

KFK OBS  lørdag d. 21. marts

KFK OBS lørdag d. 18. april

Esbjerg Udtagelsesskydning lørdag d. 4. april – søndag d. 5. april

Horsens Grand Prix lørdag den 25. april – søndag d. 26. april

Aalborg OBS lørdag d. 9. maj

København Grand Prix lørdag d. 23. maj – søndag d. 24. maj

Jetsmark, Scandinavia Open torsdag – søndag d. 4. – 7. juni

Dansk Mesterskab (DIF) i København lørdag – søndag d. 22. – 23. august

Aalborg Grand Prix lørdag d. 12. august – søndag d. 13. august

Horsens Efterårsskydninger lørdag d. 3. oktober – søndag d. 4. oktober

For yderligere information omkring konkurrence skydninger, samt udenlandske skydninger henviser vi til Dansk Skytte Unions hjemmeside. 

http://www.skytteunion.dk/

Konkurrence skydninger Aafk – 2019

Søndag    24.02 Kl 09-18    Skeet OBS

Søndag    28.04 Kl 09-18    Klub arrangement 

Fredag     17.05 Kl 09-18    Dansk mesterskab (DFF) – træning

Lørdag     18.05 Kl 09-18    Dansk mesterskab – 1. skydedag

Søndag    19.05 Kl 09-18    Dansk mesterskab – 2. skydedag

Lørdag     25.05 Kl 09-18    Klub arrangement (NT)

Fredag     21.06 Kl 12-18    Århus Grand Prix – træning 

Lørdag     22.06 Kl 09-18    Århus Grand Prix – 1. skydedag

Søndag    23.06 Kl 09-18    Århus Grand Prix – 2. skydedag

Lørdag     31.08 Kl 09-18    Ekstraordinær Åbningsdag

Søndag    15.09 Kl 09-18    Klub arrangement / Old boys

Lørdag    28.09 Kl 09-18    Klubmesterskab

OBS rangliste skydninger 2019

Aarhus lørdag d. 24. februar

København lørdag d. 9. marts

København lørdag d. 6. april

København lørdag d. 25. maj

Aalborg lørdag d. 15. juni

Aarhus Grand Prix fredag-søndag d. 22-23 juni

København Grand Prix lørdag-søndag d. 6-7 juli

Dansk Mesterskab (DskyU) lørdag-søndag d. 10-11 august

Lonato, Italien Europa mesterskab d. 3-17 august